Raymore-Peculiar High School                               HY-TEK's Meet Manager
                  Raymore-Peculiar XC Invitational - 9/10/2005                   
                     26th Annual Cross Country Invitational                      
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 5k Run CC JV Large Schools
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Bushnell, Zac             SO Lee's Summit North    18:29.46    1             
  2 Fuchs, Daniel             FR Lee's Summit North    18:34.66    2             
  3 Akins, Chet               SO Lee's Summit North    18:47.91    3             
  4 Hein, Logan               JR Lee's Summit North    18:52.15    4             
  5 Wegener, Michael          JR Lee's Summit North    19:20.62    5             
  6 Dwyer, Dylan              FR Lee's Summit North    19:20.85    6             
  7 Boone, Jason              FR Lee's Summit North    19:57.16    7             
  8 Crumbie, Dustin              William Chrisman      20:04.74                  
  9 Pyburn, Justin            FR Lee's Summit North    20:08.96                  
 10 Forrester, Ben            FR Lee's Summit North    20:17.06                  
 11 Arnold, Justin               William Chrisman      20:36.07                  
 12 Steinauer, Chris          JR Lee's Summit North    20:44.41                  
 13 Medina, Kent                 William Chrisman      21:03.47                  
 14 Harrison, Justin          SO Belton                21:09.30                  
 15 Keating, Jonathan         FR Lee's Summit North    21:30.08                  
 16 Daughenbaugh, Core        JR Lee's Summit North    21:40.52                  
 17 Shaffer, Tanner           SO Raymore-Peculiar      21:42.73    8             
 18 Garrett, Harrison         JR Raymore-Peculiar      22:01.68    9             
 19 Walton, Jonathan          FR Lee's Summit North    22:17.95                  
 20 Knight, Jordan            SO Grandview             22:27.59                  
 21 King, Kevin               JR Belton                22:35.50                  
 22 Shaughnessy, Steph        SO Raymore-Peculiar      22:46.43   10             
 23 Drew, Justin              SO Grandview             23:06.49                  
 24 Dowden, Troy              SO Raymore-Peculiar      23:29.62   11             
 25 Hon, Jeff                 SR Raymore-Peculiar      23:46.71   12             
 26 Crusoe, Jordan            SO Grandview             26:29.69                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lee's Summit North           15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:34:04.80                                                    
         Average:    18:48.96                                                    
   2 Raymore-Peculiar             50    8    9   10   11   12                    
      Total Time:  1:53:47.17                                                    
         Average:    22:45.44                                                    







 Raymore-Peculiar High School                               HY-TEK's Meet Manager
                  Raymore-Peculiar XC Invitational - 9/10/2005                   
                     26th Annual Cross Country Invitational                      
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Boys 5k Run CC JV Small Schools
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Denson, Roland            FR Ruskin                19:19.46    1             
  2 Slaughter, Kendall           Harrisonville         19:58.49                  
  3 Davis, Charles            SO Hickman Mills         20:30.96                  
  4 Linn, Kevin               SR Ruskin                20:56.92    2             
  5 Green, Todd                  Center                21:04.18                  
  6 Kuhn, Cameron             SO Platte County         21:13.88                  
  7 Taliferro, Edwin          JR Ruskin                21:34.76    3             
  8 McElwain, Aaron           SO Ruskin                22:02.15    4             
  9 Dean, John                   St. Mary's (Ind)      22:08.44                  
 10 Rattler, Shaun               Center                23:23.23                  
 11 Crowder, Daevon           SO Ruskin                23:47.84    5             
 12 Boeh, Max                    St. Mary's (Ind)      24:47.31                  
 13 Bichara, Sergio              St. Mary's (Ind)      24:53.18                  
 14 Ward, James               JR Hickman Mills         24:54.84                  
 15 Smith, Michael            JR Ruskin                27:11.46    6             
 16 Rankin-Adams, Max         FR Ruskin                28:18.76    7             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ruskin                       15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:47:41.13                                                    
         Average:    21:32.23                                                    






 Raymore-Peculiar High School                               HY-TEK's Meet Manager
                  Raymore-Peculiar XC Invitational - 9/10/2005                   
                     26th Annual Cross Country Invitational                      
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 6  Boys 5k Run CC JV Combined
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Bushnell, Zac             SO Lee's Summit North    18:29.46    1             
  2 Fuchs, Daniel             FR Lee's Summit North    18:34.66    2             
  3 Akins, Chet               SO Lee's Summit North    18:47.91    3             
  4 Hein, Logan               JR Lee's Summit North    18:52.15    4             
  5 Denson, Roland            FR Ruskin                19:19.46    5             
  6 Wegener, Michael          JR Lee's Summit North    19:20.62    6             
  7 Dwyer, Dylan              FR Lee's Summit North    19:20.85    7             
  8 Boone, Jason              FR Lee's Summit North    19:57.16    8             
  9 Slaughter, Kendall           Harrisonville         19:58.49                  
 10 Crumbie, Dustin              William Chrisman      20:04.74                  
 11 Pyburn, Justin            FR Lee's Summit North    20:08.96                  
 12 Forrester, Ben            FR Lee's Summit North    20:17.06                  
 13 Davis, Charles            SO Hickman Mills         20:30.96                  
 14 Arnold, Justin               William Chrisman      20:36.07                  
 15 Steinauer, Chris          JR Lee's Summit North    20:44.41                  
 16 Linn, Kevin               SR Ruskin                20:56.92    9             
 17 Medina, Kent                 William Chrisman      21:03.47                  
 18 Green, Todd                  Center                21:04.18                  
 19 Harrison, Justin          SO Belton                21:09.30                  
 20 Kuhn, Cameron             SO Platte County         21:13.88                  
 21 Keating, Jonathan         FR Lee's Summit North    21:30.08                  
 22 Taliferro, Edwin          JR Ruskin                21:34.76   10             
 23 Daughenbaugh, Core        JR Lee's Summit North    21:40.52                  
 24 Shaffer, Tanner           SO Raymore-Peculiar      21:42.73   11             
 25 Garrett, Harrison         JR Raymore-Peculiar      22:01.68   12             
 26 McElwain, Aaron           SO Ruskin                22:02.15   13             
 27 Dean, John                   St. Mary's (Ind)      22:08.44                  
 28 Walton, Jonathan          FR Lee's Summit North    22:17.95                  
 29 Knight, Jordan            SO Grandview             22:27.59                  
 30 King, Kevin               JR Belton                22:35.50                  
 31 Shaughnessy, Steph        SO Raymore-Peculiar      22:46.43   14             
 32 Drew, Justin              SO Grandview             23:06.49                  
 33 Rattler, Shaun               Center                23:23.23                  
 34 Dowden, Troy              SO Raymore-Peculiar      23:29.62   15             
 35 Hon, Jeff                 SR Raymore-Peculiar      23:46.71   16             
 36 Crowder, Daevon           SO Ruskin                23:47.84   17             
 37 Boeh, Max                    St. Mary's (Ind)      24:47.31                  
 38 Bichara, Sergio              St. Mary's (Ind)      24:53.18                  
 39 Ward, James               JR Hickman Mills         24:54.84                  
 40 Crusoe, Jordan            SO Grandview             26:29.69                  
 41 Smith, Michael            JR Ruskin                27:11.46   18             
 42 Rankin-Adams, Max         FR Ruskin                28:18.76   19             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lee's Summit North           16    1    2    3    4    6    7    8          
      Total Time:  1:34:04.80                                                    
         Average:    18:48.96                                                    
   2 Ruskin                       54    5    9   10   13   17   18   19          
      Total Time:  1:47:41.13                                                    
         Average:    21:32.23                                                    
   3 Raymore-Peculiar             68   11   12   14   15   16                    
      Total Time:  1:53:47.17                                                    
         Average:    22:45.44